خدمات مراقبتی و پرستاری
سبک زندگی

10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها

تمیز کردن خودرو یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای حفظ ارزش و زیبایی خودرو باید انجام داد. تمیز کردن خودرو به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که در این مقاله از سرویک به بررسی 10 مورد از موارد تمیز کردن داخلی خودرو خواهیم پرداخت.

 

نکاتی برای تمیز کردن داخلی خودرو

  • برای تمیز کردن داخلی خودرو از مواد شوینده قوی استفاده نکنید، زیرا ممکن است به قطعات داخلی خودرو آسیب وارد کنند.
  • قبل از استفاده از هر نوع مواد شوینده، ابتدا آن را در یک قسمت کوچک از خودرو امتحان کنید تا از آسیب دیدن رنگ یا سایر قسمت های خودرو مطمئن شوید.
  • برای تمیز کردن روکش صندلی های چرمی، از شوینده های مخصوص چرم استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن روکش صندلی های پارچه ای، از شوینده های مخصوص پارچه استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن شیشه ها و آینه ها، از محلول آب و صابون یا واکس شیشه استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن دریچه های هوا، از جاروبرقی یا پارچه نرم استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن کنسول وسط، از جاروبرقی یا پارچه نرم استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن جاپایی ها، از جاروبرقی یا پارچه نرم استفاده کنید.

10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها 10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها 10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها

1. تمیز کردن داشبورد

داشبورد یکی از مهم‌ترین بخش‌های داخلی خودرو است که به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تابش اشعه‌های UV، به مرور زمان کدر و تیره می‌شود. برای تمیز کردن داشبورد می‌توانید از یک دستمال مرطوب یا اسپری تمیز کننده داشبورد استفاده کنید. اگر داشبورد خودروی شما چرمی است، از اسپری‌های تمیز کننده مخصوص چرم استفاده کنید.

2. تمیز کردن روکش صندلی

روکش صندلی خودرو یکی از بخش‌هایی است که بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد. برای تمیز کردن روکش صندلی می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار استفاده کنید. سپس با استفاده از یک شامپوی مخصوص روکش صندلی، روکش صندلی‌ها را تمیز کنید.

10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها

3. تمیز کردن کفپوش

کفپوش خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن کفپوش می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار استفاده کنید. سپس با استفاده از یک محلول تمیز کننده کفپوش، کفپوش‌ها را تمیز کنید.

4. تمیز کردن روکش سقف

روکش سقف خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن روکش سقف می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار استفاده کنید. سپس با استفاده از یک محلول تمیز کننده روکش سقف، روکش سقف را تمیز کنید.

5. تمیز کردن شیشه‌ها

شیشه‌های خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن شیشه‌ها می‌توانید از یک دستمال مرطوب یا اسپری تمیز کننده شیشه استفاده کنید.

10 راز تمیز کردن خودرو به روش حرفه ای ها

6. تمیز کردن آینه‌ها

آینه‌های خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن آینه‌ها می‌توانید از یک دستمال مرطوب یا اسپری تمیز کننده آینه استفاده کنید.

7. تمیز کردن دریچه‌های کولر

دریچه‌های کولر خودرو یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن دریچه‌های کولر می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار استفاده کنید. سپس با استفاده از یک محلول تمیز کننده دریچه‌های کولر، دریچه‌های کولر را تمیز کنید.

8. تمیز کردن سیستم صوتی و تهویه مطبوع

سیستم صوتی و تهویه مطبوع خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن سیستم صوتی و تهویه مطبوع می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار استفاده کنید. سپس با استفاده از یک محلول تمیز کننده سیستم صوتی و تهویه مطبوع، سیستم صوتی و تهویه مطبوع را تمیز کنید.

9. تمیز کردن فضای زیر صندلی‌ها

فضای زیر صندلی‌ها نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن فضای زیر صندلی‌ها می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار و آشغال استفاده کنید.

بخوانید : پاك كردن روغن ماشین از روی لباس

10. تمیز کردن صندوق عقب

صندوق عقب خودرو نیز یکی از بخش‌هایی است که به مرور زمان کثیف و آلوده می‌شود. برای تمیز کردن صندوق عقب می‌توانید از یک جاروبرقی دستی برای جمع‌آوری گرد و غبار و آشغال استفاده کنید. سپس با استفاده از یک محلول تمیز کننده صندوق عقب، صندوق عقب را تمیز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا