loadin-name
دسته بندی خدمات

br

خدمات مراقبت سالمند و کودک

نگهداری از سالمند و کودک را به سِرویک بسپُر

امروزه با تغییر سبک زندگی و مشغله های فراوان، امکان مراقبت از سالمند و کودک توسط خانواده کمتر از گذشته فراهم است. در چنین شرایطی می توان از خدمات مطمئن و قابل اعتماد در حوزه پرستاری و نگهداری از سالمند و کودک استفاده کرد. 

مراقبت از سالمندان یکی از مسئولیت هایی است که خانواده ها با علاقه حاضر به انجام دادنشان هستند. اما با توجه به مشغله های بی شمار زندگی، فرصت و البته تخصص کافی برای رسیدگی به امور سالمندان با توجه به نیازهای کودکان وجود ندارد. خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند و کودک فراتر از زمان به مهارت و تخصص کافی نیاز دارد تا سالمندان در دوران طلایی زندگی خود و کودکان در سال های پر جنب و جوش زندگیشان کمبودی را احساس نکنند. با توجه به این موارد خانواده ها ترجیح می دهند از مراقبت های پرستار و مراقب حرفه ای و مطمئن در منزل استفاده کنند. 

خدمات پرستاری در منزل سِرویک چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای خدمات پرستاری در منزل این است که سالمندان و کودکان در جایی که دوست دارند و در آن احساس راحتی می کنند، یعنی در منزلشان، می مانند. از مزایای خدمات پرستاری در منزل می توان به داشتن احساس استقلال و راحتی در منزل، بهبود شرایط جسمی و ذهنی سالمند، حفظ امنیت کودکان در محیط آشنای خانه اشاره کرد. رسیدگی به کارهای شخصی سالمند، انجام امور منزل و فعالیت های روزمره او می تواند سطح بالایی از رفاه، راحتی و رضایت را برای سالمندان در خانه فراهم کند. 

هدف اصلی خدمات پرستاری در منزل این است که کیفیت زندگی سالمندان و کودکان بهتر شود. توانمندسازی کودکان و سالمندان که مراقبت از آن ها حساسیت بیشتری می طلبد، همان چیزی است که سطح رضایت از زندگی و رفاه فردی را بهبود می دهد. پرستار سالمند یا پرستار کودک سِرویک به صورت حرفه ای این هدف را محقق می کند.

مراقبت از سالمند و کودک در منزل شامل چه خدماتی است؟

وقتی از خدمات حرفه ای پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل استفاده می کنید، آن ها از خدمات زیر برخوردار می شوند:

- همراهی سالمند در انجام تمام کارهای شخصی

- انجام خریدهای خانه

- تهیه وعده های غذایی سالم و مغذی

- بردن سالمند به پارک، ویزیت پزشک و…

- استحمام، کمک در لباس پوشیدن

- کتابخوانی، همراهی و مصاحبت

- دادن داروها به سالمند طبق زمان بندی پزشک

- انجام امور و فعالیت های روزمره خانه

مزایای خدمات نگهداری از سالمند و نگهداری از کودک در منزل چیست؟

در حال حاضر، پرستاری و نگهداری از کودک و مراقبت از سالمند در محیط منزل بیشتر از قبل جدی گرفته می شود. چراکه والدین و خانواده فرصت کافی برای رسیدگی به کودکان و سالمندان خانواده را ندارند و از آن مهم تر کاری تخصصی است که به مهارت های خاصی نیاز دارد. می توان با مشورت پزشک، از سالمندان مبتلا به بیماری های سخت و صعب العلاج در منزل نگهداری و مراقبت کرد. استفاده از این سرویس در منزل برای دریافت کننده های خدمات به میزان چشم گیری به صرفه تر و مطمئن تر خواهد بود. با توجه به هزینه های رفت و آمد در خیابان های پرترافیک و هزینه های بالای درمانی و بستری در بیمارستان ها و خطر ابتلا به بیماری های واگیر در محیط مراکز درمانی، می توان با به کار گیری خدمات نگهداری از سالمند در منزل، در بهبود کیفیت زندگی سالمند قدم رو به جلویی برداشت. بردن کودکان به مهد کودک ممکن است زمان بر باشد و نگران خطرات بیرون از خانه هم باشید، همچنین تغذیه کودک در محیط خارج از منزل تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد و اضطراب کودک و والدین را بیشتر می کند. برای رفع تمام ای دغدغه ها استفاده از خدمات پرستاری و نگهداری در منزل می تواند انتخاب خوبی باشد. با استفاده از خدمات نگهداری از سالمند و کودک، از خدمات اختصاصی در منزل برخوردار می شوید و تمرکز و انرژی پرستار یا مراقب صرفاً معطوف به کودک یا سالمند شما می شود. در هر لحظه از دریافت خدمات پرستاری در منزل، تیم پشتبیانی خدمات منحصر به فردی ارائه می دهد و والدین و خانواده ها به صورت مستمر در جریان وضعیت کودک یا سالمند قرار می گیرند. 

پرستار کودک در منزل چه خدماتی ارائه می دهد؟

پرستار کودک سِرویک با توجه به سن کودک، خدمات مرتبط و متناسبی ارائه می دهد. اگر کودک زیر 2 سال باشد، پرستاری استخدام می شود که تجربه مادر بودن را داشته و با اصول نگهداری از کودکان شیرخوار آشنا است. توجه به پیشرفت تحصیلی کودک و ارائه گزارش از عملکرد کودک به والدین یکی از خدماتی است که پرستار کودک سِرویک در منزل ارائه می دهد. همچنین شکوفا کردن استعدادها و شناسایی خلاقیت های کودکان در سنین حساس هم از جمله کارهایی است که مراقب حرفه ای کودک از آن غافل نمی شود. به طوری در غیاب والدین به دلیل مشغله های متعدد، در روند رشد و پیشرفت کودک خللی ایجاد نمی شود. 

پرستار کودک در منزل علاوه به رسیدگی به امور تحصیلی کودک، به رشد جسمی و روحی کودک نیز توجه کرده و در صورت درخواست و نیاز شما، امور مربوط به خانه و آشپزی را نیز انجام می دهد. بردن کودک به پارک در صورت هماهنگی با والدین و انجام بازی های سرگرم کننده و بازی های ذهنی با کودک، بخش دیگری از خدمات پرستار کودک در منزل است. همچنین کودکانی که به بیماری یا ناتوانی خاصی مبتلا هستند، تحت مراقبت پرستار حرفه ای و آموزش دیده قرار می گیرند. سِرویک تلاش می کند دقیقاً با توجه به نیاز مشتریان خدمات پرستاری، به ارائه خدمات منحصر به فرد و رضایت بخش بپردازد. 

پرستاران سِرویک چه ویژگی هایی دارند؟

دارای سوابق حرفه ای و مرتبط: آنچه که برای سِرویک در انتخاب پرستار کودک یا پرستار سالمند، همواره اهمیت بالایی دارد این است که پرستاران موردنظر سِرویک از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند. به هر حال، حساس بودن خدمات پرستاری بر کسی پوشیده نیست و تیم تأمین نیروی متخصص سِرویک با درک و شناخت این حساسیت همیشه در مسیر به کارگیری پرستاران حرفه ای، مطمئن و مجرب گام بر می دارد. 

حُسن رفتار و اخلاق:  همه متخصصان و نیروهای سِرویک از نظر رفتاری و اخلاقی از فیلترهای استانداردی عبور می کنند. در مورد خدمات پرستاری سِرویک، به این مسئله بیش از پیش توجه می شود چرا که این دسته از خدمات مستقیم با روان و جسم انسان در ارتباط است و از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات پرستاری مطمئن به کودکان و سالمندان دریغ نخواهد شد. 

مسئولیت پذیری: کارشناسان سِرویک پرستارانی را به منزل شما می فرستند که حس مسئولیت پذیری بسیاری بالایی دارند و از پس این وظیفه حساس به خوبی بر می آیند. توجه به شرایط جسمی و روحی سالمند و کودک در حین ارائه خدمت و اقدام به موقع و فوری در شرایط حساس، خیال شما را از بابت نگهداری از کودک و سالمند آسوده خواهد کرد. 

خدمات مراقبت از سالمند و کودک سِرویک در نهایت اطمینان و اعتماد به مشتریان ارائه می شود و همه اصول در استخدام پرستار یا نیروی مراقب برای ارائه خدمات رضایت بخش با دقت رصد و بررسی می شود تا مشتریان با خیال راحت از خدمات پرستاری سِرویک در منزل استفاده کنند. 

برای سالمند آقا، نیروی مراقب آقا و برای سالمند خانم، نیروی مراقب خانم فرستاده می شود. البته در مواقع خاص، اگر مشتری برای برخی از فعالیت های سالمند به نیروی آقا نیاز داشته باشد، محدودیتی برای اعزام نیروی پرستار و مراقب خانم یا آقا وجود ندارد.. 

در صورت عدم رضایت، مشتری می تواند با پشتیبانی سِرویک تماس بگیرد و با ذکر علت، جا به جایی پرستار در اولین فرصت صورت می گیرد. رضایت تمام و کمال مشتری کلید اصلی خدمات سِرویک است و همه تلاش ما در راستای ارائه خدمتی باکیفیت است. 

بله. سِرویک طبق درخواست مشتری، پرستار 24 ساعته در اختیار مشتری قرار داده که همه امور منزل مانند آشپزی و نظافت را نیز بر عهده می گیرد.

تعویض و جایگزینی نیروی پرستار سالمند و کودک در زمانی کوتاه انجام می شود تا مشتریان عزیز بدون فوت وقت از خدمات پرستاری سِرویک برخوردار شوند.

حداقل دو روز قبل باید درخواست خود را ثبت کنید. 

حداقل دو روز قبل باید درخواست خود را ثبت کنید. 

بله. عملکرد پرستار سالمند و پرستار کودک، با نظرسنجی از مشتری و خود نیرو ارزیابی می شود.

قرارداد با سالمند یا سرپرست سالمند امضا می شود.

بله، سن پرستار و همه معیارهای لازم برای انتخاب نیرو و ارائه خدمت پرستاری لحاظ می شود. 

نیروی مراقبت از سالمند و کودک کار نگهداری از کوئک و سالمند و انجام امور منزل مانند آشپزی، نظافت و… را انجام می دهد.