دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

نوار قلب

نوار قلب یا ECG آزمایش ساده و بدون درد است که بررسی وضعیت فعالیت قلب را برای پزشکان میسر می کند. در صورتی که دچار تپش قلب و تنگی نفس شده اید و در قفسه سینه درد احساس می کنید یا سابقه بیماری قلبی دارید در اولین فرصت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشکان برای تشخیص از آزمایشات مختلفی مانند نوار قلب استفاده می­کنند. اگر برای افراد به دلایل مختلف مانند کهولت سن یا عدم توانایی در حرکت، مراجعه به مراکز درمانی  دشوار است می توانند از خدمات نوار قلب در منزل بهره بگیرند.

پرستاران سرویک با تجهیزات مناسب و به روز در خدمت شما عزیزان برای گرفتن نوار قلب در تمامی نقاط تهران هستند.

هزینه نوار قلب در منزل 

هزینه گرفتن نوار قلب در منزل توسط پرستاران سرویک 250 هزار تومان می باشد.

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید، سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و پرستار به محل دریافت خدمت اعزام خواهد شد. 

 

نحوه ارائه خدمت

پس از تایید سفارش، کارشناسان سرویک با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی های لازم جهت اعزام پرستار انجام خواهد شد. پرستار با تجهیزات مورد نیاز به منزل مراجعه نموده و از بیمار نوار قلب می گیرد.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

نوار قلب چیست؟

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرافی که به عنوان ECG نیز شناخته می شود، به منظور ثبت فعالیت الکتریکی قلب، در یک بازه زمانی با کمک الکترودهایی است که روی پوست قرار می گیرند و ارزیابی عملکردهای ماهیچه ای و الکتریکی قلب را نشان می دهند. پزشک از طریق بررسی نوار قلب متوجه عارضه های قلبی بیمار می­شود.

پزشک ممکن است نوار قلب را برای افرادی توصیه کند که ممکن است به دلیل سابقه خانوادگی بیماری قلبی، یا سیگار کشیدن، اضافه وزن یا دیابت، کلسترول بالا یا فشار خون بالا در معرض خطر بیماری قلبی باشند. همچنین در صورتی که فرد علائمی مانند موارد زیر را داشته باشد، ممکن است گرفتن نوار قلب ضروری باشد:

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • سرگیجه 
 • غش کردن
 • ضربان قلب سریع یا نامنظم (تپش قلب)

اگر باید به صورت مکرر نوار قلب بگیرید، شرایط اورژانسی برایتان پیش آمده یا وضعیت جسمی بیمار به گونه ای است که رفتن به درمانگاه و مراکز درمانی دشوار است، می توانید از خدمات نوار قلب در منزل بهره مند شوید.

مزایای گرفتن نوار قلب در منزل

 • آسایش بیمار

با انتخاب خدمت نوار قلب در منزل، یک پرستار حرفه ای به خانه مراجعه می کند تا ECG را برای شما انجام دهد. بنابراین بیمار دچار سختی نشده و حتما لازم نیست برای گرفتن نوار قلب به مراکز درمانی و بیمارستان بروید.

 • صرفه جویی در زمان

ماندن در ترافیک برای رفتن به مراکز درمانی، گرفتن نوبت و منتظر ماندن تا رسیدن به نوبت گرفتن نوار قلب بسیار زمان بر است. با بهره مندی از خدمت گرفتن نوار قلب در منزل می توان به نحو بهتری از این زمان استفاده نمود.

نکته بسیار مهم: اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان درد یا ناراحتی در قفسه سینه یا قلب و تعریق دارید و به گرفتن نوار قلب نیاز دارید می بایست سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

نحوه انجام نوار قلب در منزل

نوار قلب یک آزمایش پزشکی است که ناهنجاری های قلبی را با اندازه گیری فعالیت الکتریکی ایجاد شده توسط قلب در هنگام انقباض آن تشخیص می دهد. دستگاهی که ECG بیمار را ثبت می کند، الکتروکاردیوگراف نامیده می شود. الکتروکاردیوگراف فعالیت الکتریکی عضله قلب را ثبت می کند و این داده ها را به صورت ردیابی روی صفحه یا کاغذ نمایش می دهد که این داده ها توسط یک پزشک تفسیر می شود. نوار قلب از قلب سالم شکل مشخصی دارد. هر گونه بی نظمی در ریتم قلب یا آسیب به عضله قلب می تواند فعالیت الکتریکی قلب را تغییر دهد به طوری که شکل ECG تغییر کند. پرستاران سرویک دستگاه الکتروکاردیوگراف را به منزل درخواست کننده می برند و الکترودهای دستگاه را به قفسه سینه بازو و پای بیمار متصل می کنند. این الکترودها با سیم به دستگاه متصل هستند و امواج الکتریکی منتشر شده از قلب را روی کاغذ منتقل می کنند. استفاده از دستگاه نوار قلب هیچگونه عوارضی برای بیمار ندارد.

نوارقلب نشانگر چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که نوار قلب در منزل چه چیزی را نشان می دهد؟ منحنی های درج شده روی کاغذ شطرنجی نشان دهنده ریتم بخش های مختلف قلب از جمله دهلیزها، بطن ها و فاصله زمانی بین آن ها است که برخی بیماری از طریق آن قابل تشخیص است که از بین آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود. 

 • سکته قلبی
 • مشکلات دریچه قلب
 • آریتمی قلبی
 • رشد حفره در دهلیز و بطن
 • بیماری های ژنتیکی مادر زادی
 • بیماری عروق کرونر
 • پریکاردیت

نکات حائز اهمیت که قبل از انجام نوار قلب در منزل باید رعایت شود؟

 • قبل از گرفتن نوار قلب  شخص نباید فعالیت شدید داشته باشد. 
 • بهتر است موهای اضافی برای قسمت هایی که الکترود روی آن قرار می گیرد کاملا پاکسازی شود.
 •  قبل از گرفتن نوار قلب توصیه می شود وعده غذایی سنگین مصرف نکند.
 • قبل از گرفتن نوار قلب بهتر است داروهایی که مصرف می کنید را به پرستار اطلاع رسانی کنید.