دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

وصل آنژیوکت و سرم

مشاهده سایر خدمات

وصل آنژیوکت و سرم

آنژیوکت ها یا کاتتر لوله‌های تو خالی نازکی هستند که برای انتقال مایعات به نقاط مختلف بدن با اهداف بالینی و تشخیصی و همچنین خارج کردن خون از بدن مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع پزشکان با استفاده از این وسیله می‌توانند به طور همزمان چند تزریق وریدی را انجام دهند.

سرویک این خدمت را در دو حوزه متفاوت ارائه می کند:

سرم تراپی

بیماران و سالمندان با شرایط جسمی خاص مانند عدم توانایی در حرکت، ابتلا به بیماری های تنفسی، داشتن جراحت و ... در صورتی که نیاز به سرم تراپی داشته باشند با دشواری مراجعه به مراکز درمانی مواجه می شوند و از آنجایی که مدت زمان زیادی تا اتمام سرم صرف می شود بیمار و همراه می بایست در کلینیک بمانند. در این شرایط دریافت خدمات پرستاری در منزل مانند سرم تراپی علاوه بر کاهش هزینه و زمان، آسایش و آرامش را به دنبال خواهد داشت.

تزریق وریدی

هنگامی که بیمار توانایی دریافت مایعات از طریق دهان را ندارد، تزریقات وریدی برای بیمار انجام می شود.

 

هزینه انجام آنژیوکت در منزل

هزینه سرم تراپی در منزل توسط پرستاران سرویک 200 هزار تومان

هزینه تزریق وریدی در منزل توسط پرستاران سرویک 200 هزار تومان

و به ازای تزریق هر آمپول در سرم مبلغ 20 هزار تومان به سرم تراپی اضافه می شود.

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید، سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و پرستار به محل دریافت خدمت اعزام خواهد شد.

 

نحوه ارائه خدمت

بعد از تایید سفارش و تماس کارشناسان با شما، می بایست نوع سرم یا داروی تزریق خود را مشخص نمایید. در صورت عدم اطلاع، با ارسال نسخه به کارشناسان سرویک علاوه بر کسب اطلاع از نوع آن، پس از تاییدیه تزریق می توانید از خدمت بهره مند شوید.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

آنژیوکت چیست؟

آنژیوکت یا کاتتر لوله های باریک تو خالی هستند که از طریق یک برش کوچک از سطح پوست عبور می کند و وارد ورید می شود. این برش  با استفاده از یک سوزن مخصوص که آنژیوکت به آن وصل می شود، ایجاد می شود. هنگامی که سوزن به محل مناسب رسید، کاتتر به سمت پایین شفت سوزن هدایت می شود و مجرایی ایجاد می کند که از طریق آن می توان خون را با خیال راحت خارج کرد یا مایعات را وارد بدن نمود. آنژیوکت ها در رنگ های مختلف وجود دارند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

آنژیوکت از چند قسمت تشکیل شده است؟

آنژیوکت یا کاتتر عروق محیطی از چهار بخش مختلف تشکیل می شود که شامل موارد ذیل است:

  1. قسمت پلاستیکی که درون ورید قرار می گیرد.
  2. بال آنژیوکت جهت ثابت کردن آن روی موضع تزریق
  3. دریچه تزریق دارو از طریق سرنگ
  4. نقطه اتصال ست سرم یا لاین تزریق سوزن آنژیوکت

کاربرد آنژیوکت:

کاتتر از طریق سوزنی که دارد درون ورید قرار می گیرد و سپس سوزن از آنژیوکت خارج می شود و کاتتر در رگ بیمار باقی می‌ماند. پس از وصل می توان آن را  با استفاده از چسب ضد حساسیت روی پوست بیمار ثابت نمود.

هر رنگ و سایز آنژیوکت کاربرد خاصی دارد که در ذیل به آن پرداخته شده است.

آنژیوکت نارنجی ( شماره ۱۴):

ضخیم ترین و قطورترین نوع آنژیوکت که اغلب برای انتقال خون و جایگزین کردن مایعات مورد  استفاده قرار می گیرد.

آنژیوکت  خاکستری (شماره ۱۶ ) :

در بخش جراحی و آی سی یو اغلب از این نوع از آنژیوکت استفاده می شود و به دلیل سایز آن  تزریق خون، تجویز و تزریق سریع مایعات امکان پذیر می شود.

آنژیوکت سبز (شماره ۱۸ ) :

در عمل های خاص این نوع از آنژیوکت مورد استفاده قرار می گیرد و عمدتا برای تزریق خون و انتقال سریع مایعات به بیمار است.

آنژیوکت صورتی (شماره ۲۰ ) :

برای بیمارانی که رگ های کوچکی دارند و برای تزریق دارو و سرم  به کار می رود.

آنژیوکت آبی (شماره ۲۲ ):

همانند آنژیوکت های شماره ۲۰ برای تزریق دارو کاربرد دارد.

آنژیوکت زرد ( شماره ۲۴ ):

متخصصان از این آنژیوکت برای طیف سنی کودکان و نوزادان استفاده می کنند.

آنژیوکت بنفش (شماره ۲۶ ):

آنژیوکت بنفش رنگ صرفا برای نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنژیوکت قبل از عمل جراحی برای بیماران استفاده می شود و همچنین برای بیمارانی که نیاز مکرر به تزریق آمپول یا سرم دارند مورد استفاده قرار می گیرد. اگر فردی دوران بیماری را در منزل سپری می کند و نیاز به سرم تراپی دارد می تواند با وصل آنژیوکت در منزل تهران توسط پرستاران ماهر سرویک به آسانی اقدام به سرم تراپی نماید.

سرم تراپی در منزل

برای بسیاری از افراد که بیماری ها خاص دارند، معلول هستند، توانایی حرکت ندارند، جراحی نموده اند، پانسمان دارند، دچار زخم بستر هستند یا به دلیل کهولت سن قادر به خارج شدن از منزل برای تزریق سرم نیستند یا کودکان که از مراکز درمانی هراس دارند، دریافت خدمات پرستاری و سرم تراپی در منزل یک ضرورت است و مزایای بسیار زیادی دارد.

مزایای سرم تراپی در منزل

  • اولین مزیت آن راحتی دریافت خدمات است. هنگامی که از مراکز خدمات پرستاری درخواست سرم تراپی می کنید دیگر نیاز به مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان ندارید و در انجام کار خود تعلل نمی کنید.
  • صرفه جویی در زمان یکی دیگر از مزایای خدمات پرستاری در منزل است. رفتن به مراکز درمانی در ترافیک های شهری خود زمان بر است و صرف مدت طولانی تا اتمام سرم تراپی نیز منجر به اتلاف وقت می شود.
  • برخی از بیماران و سالمندان توانایی حرکت و راه رفتن ندارند و این امر مراجعه به مراکز درمانی را دشوار می سازد.
  • صرفه جویی در هزینه از دیگر مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل تهران می باشد. در صورتی که بیمار توانایی حرکت نداشته باشد و برای جابه جایی ایشان باید از آمبولانس استفاده شود هزینه ها به مراتب افزایش می یابد.
  • کاهش خطر را نیز می توان جزء مزایای استفاده از این خدمات دانست چرا که ممکن است افرادی از اطرافیان دست به کار شوند و بخواهند خودشان تزریق را انجام دهند که در این صورت اگر فرد ناشی باشد یا در حین کار مشکلی پیش بیاید کاری از ایشان ساخته نیست و ممکن است عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. اما دریافت این خدمت از پرستاران مجرب در منزل این نوع مخاطرات را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

سرویک با بهره گیری از پرستاران مجرب و کارآزموده خود در ارائه خدمات پرستاری در منزل پیشگام است و با اعزام به موقع پرستاران و مراقبان از هیچ تلاشی جهت جلب رضایت مشتریان خود فروگذار نمی کند.