دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

پانسمان

زخم های متفاوتی به علل مختلف می توانند روی پوست ایجاد شوند. طیف گسترده ای از بریدگی، سوختگی، خراش ها، زخم های جراحی و ... که درجه آسیب هر کدام می تواند متفاوت باشد و انجام پانسمان مناسب روی هر کدام از این زخم ها یکی از ملزومات اجتناب ناپذیر بهبودی سریع است و می بایست توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود تا از عواقب ناشی از عدم انجام صحیح آن جلوگیری شود. در بسیاری از موارد به دلایل مختلف مانند شرایط جسمی بیمار و نوع زخم، کهولت سن، ساعت نیاز به تعویض پانسمان افراد قادر به رفتن به کلینیک و درمانگاه ها به منظور انجام یا تعویض پانسمان نیستند که در این صورت می توانند از خدمات پانسمان در منزل تهران استفاده کنند.

با درخواست خدمت انجام پانسمان در منزل از سرویک علاوه بر دریافت سریع این خدمت، کیفیت ارائه خدمات را تجربه خواهید کرد.

 

هزینه پایه پانسمان در منزل

 • پانسمان سایز کوچک

این نوع پانسمان برای زخم های کمتر از 10 سانتی متر استفاده می شود.

هزینه: 150 هزار تومان

 • پانسمان سایز متوسط

این نوع پانسمان برای زخم های بین 10الی 25 سانتی متر استفاده می شود.

هزینه: 200 هزار تومان

 • پانسمان سایز بزرگ

این نوع پانسمان برای زخم های بیشتر از25 سانتی متر استفاده می شود.

هزینه: 250 هزار تومان

نکته: قیمت نهایی پانسمان زخم در منزل منوط به نظر کارشناس می باشد.

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید، سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و پرستار به محل دریافت خدمت اعزام خواهد شد.

 

نحوه ارائه خدمت

پس از تایید سفارش، کارشناس به محل دریافت خدمت اعزام و پس از بررسی کامل زخم هزینه دقیق را اعلام می نماید و در صورت تمایل امور بالینی انجام و زخم پانسمان می شود.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

پانسمان زخم چیست و چه اهمیتی دارد؟

پانسمان پدی استریل است که برای بهبود زخم و محافظت از زخم در برابر عوارض ثانویه روی زخم اعمال می شود. هنگامی که زخمی روی بدن به علل مختلف مانند جراحی ایجاد می شود باید در سریعترین زمان ممکن ترمیم شود که جهت بهبودی به پانسمان نیاز دارد و در صورتی که پانسمان به موقع انجام نشود و زخم تمیز نشود ممکن است عفونت هایی ایجاد کند و جان بیمار به خطر بیافتد. در ابتدا ممکن است تعویض پانسمان آسان به نظر برسد و تصور کنید که با تعویض گاز استریل و بانداژ کار تمام می شود اما لازم است بدانید تعویض پانسمان فقط اینگونه نیست و لازم است زخم ها به طور کامل بررسی شده و تمیز شود.

اگر کماکان مصمم هستید که خودتان پانسمان را تعویض کنید ادامه مطلب را مطالعه کنید تا از نحوه انجام پانسمان مطلع شوید.

 لوازم مورد نیاز جهت تعویض پانسمان زخم

 • گاز استریل
 • دستکش استریل
 • محلول شستشوی زخم
 • قیچی
 • نوار چسب جراحی
 • نوار‌های بانداژ
 • پمادهای آنتی بیوتیک و موضعی

مراحل تعویض پانسمان در منزل

 • در ابتدا می بایست دست های خود را کاملا شستشو دهید که می توانید از آب گرم و صابون استفاده کنید و پس از آن صبر نمایید تا دستانتان خشک شود. از خشک کردن دست با هر گونه پارچه و حوله اجتناب کنید چرا که ممکن است دستان شما آلوده شوند.
 • پانسمان فعلی را به آرامی از روی زخم جدا کنید و آن را درون کیسه انداخته و مجددا دستانتان را بشویید.

نکته: اگر پانسمان به زخم چسبیده است و نمی توانید آن را جدا کنید از آب نمک کمک بگیرید و قطره قطره روی آن بریزید و به آرامی پانسمان را جدا کنید. این کار را با دقت انجام دهید که موجب درد و آزار بیمار نشود.

 • اکنون که پانسمان جدا شده است آماده شستشوی محل زخم شوید. می توانید از سرم استفاده کنید و سپس با استفاده از گاز استریل زخم را به آرامی تمیز کنید و آن را خشک نمایید.
 • نهایتا پانسمان تمیز و نو را با دقت در محل زخم قرار دهید و با استفاده از چسب آن را محکم کنید.

در این صورت نگرانی هایی ایجاد می شود که اگر نتوانید مطابق با اصول فوق پانسمان را تعویض کنید،  مشکلی برای پانسمان فعلی پیش بیاید یا نیاز به انجام مجدد آن باشد یا اینکه زمان و شرایط مناسب برای رفتن به درمانگاه را نداشته باشید، چه راهکاری برای حل این مشکل باید در نظر گرفته شود. این دغدغه با وجود مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری و پانسمان در منزل کاملا رفع می شود و به آسانی می توانید در هر زمان که نیاز به تعویض پانسمان داشتید از این خدمت بهره مند شوید.