دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

تشک مواج

 

نگهداری از یک بیمار در منزل چالش ها و دغدغه های خاصی دارد که با استفاده از برخی تجهیزات پزشکی می توان تا حد زیادی این مسائل را مرتفع نمود. در صورتی که بیمار در منزل فرد سالمندی باشد که توانایی حرکت ندارد و به صورت مستمر در تخت است نگرانی ابتلا به زخم بستر امنیت خاطر مراقبان از ایشان را سلب می کند. امروزه یکی از راه های پیشگیری از بروز زخم بستر در سالمندان استفاده از تشک مواج است. این تشک ها در انواع مختلف وجود دارند و طوری طراحی شده اند که با ایجاد گردش هوا و همچنین با جابه جایی فشار وزن بدن در مناطق مختلف مانع از بروز زخم بستر می شوند. در صورتی که برای مدت کوتاهی به تشک مواج نیاز دارید می توانید از خدمت اجاره تشک مواج از مراکز خدمات پرستاری بهره مند شوید.

 

 هزینه اجاره تشک مواج تخم مرغی

هزینه اجاره تشک مواج تخم مرغی به مدت زمان نیاز بستگی دارد.

 • میزان اجاره تشک مواج تخم مرغی در منزل برای یک ماه 400هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره تشک مواج تخم مرغی در منزل برای دو هفته 250 هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره تشک مواج تخم مرغی در منزل برای یک هفته 150 هزار تومان می باشد.

 

 هزینه اجاره تشک مواج سلولی

هزینه اجاره تشک مواج تخم مرغی به مدت زمان نیاز بستگی دارد.

 • میزان اجاره تشک مواج سلولی در منزل برای یک ماه 800 هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره تشک مواج سلولی در منزل برای دو هفته 600 هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره تشک مواج سلولی در منزل برای یک هفته 400 هزار تومان می باشد.

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و دستگاه به محل دریافت خدمت ارسال خواهد شد.

نحوه ارائه خدمت

بعد از تایید سفارش تشک به منزل شما ارسال شده و کارشناسان سرویک 48 الی 72 ساعت قبل از اتمام زمان استفاده از تشک مواج جهت هماهنگی تحویل یا تمدید مدت اجاره با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

 چه مدارکی برای اجاره تشک مورد نیاز است؟

اجاره تشک مواج با ایجاد شرایطی مطلوب موجب آسایش بیمار و جلوگیری از ایجاد زخم بستر می شود. جهت اجاره این وسیله مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از:

 • اصل شناسنامه یا کارت ملی

شایان ذکر است مدارک فوق تا پایان زمان اجاره تشک مواج نزد سرویک به امانت می ماند و هنگام تحویل گرفتن به شما برگردانده می شود.

 

تشک مواج چیست و چه کاربردی دارد؟

برای نگهداری از بیمارانی که تحرک کمی دارند یا به صورت مستمر در تخت خواب هستند تشک مواج برای جلوگیری از ابتلا به زخم بستر استفاده می شود. جنس این نوع از تشک ها معمولا از پی وی سی و با کیفیت بالا است. این تشک با استفاده از پمپ هوا باعث گردش هوا می شود که راهی برای جلوگیری از زخم شدن بدن است. همچنین از آنجایی که این تشک ها دو کانال مجزا دارند، فشار وزن بدن بیمار را در نقاط متفاوت بدن جابجا می کندکه باعث پخش شدن فشار وزن بیمار در نقاط متفاوت بدن می شود و در نهایت از بروز زخم بستر پیشگیری می نماید. افرادی که به استفاده از تشک مواج نیاز دارند شامل گروه های ذیل هستند:

 • افراد مبتلا به آسیب نخاعی هستند.
 • افرادی که دچار فلج مغزی هستند.
 • افرادی که دچار آسیب مغزی شده اند.
 • افرادی که مبتلا به پارکینسون هستند.

انواع تشک مواج

تشک ها با توجه به ساختار و میزان وزنی که می توانند تحمل کنند در انواع مختلف وجود دارند.

تشک مواج سلولی

این نوع از تشک ها وزن حدود ۱۵۰ کیلوگرم را تحمل می کند و متشکل از تعدادی لوله های منعطف هستند که به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که به لحاظ ظاهری شبیه تعدادی لوله کنار هم هستند. تشک های سلولی برای زخم های بستر درجه سه و چهار مورد استفاده قرار می گیرند و هزینه بیشتری نسبت به نوع تخم مرغی دارند.

تشک مواج تخم مرغی (لانه زنبوری)

این نوع از تشک ها وزن کمتری نسبت به تشک های سلولی تحمل می کنند که حدود ۱۲۰ کیلوگرم می باشد. بعضی از این تشک ها سوراخ های ریزی دارند که از تعریق بدن جلوگیری می کنند.

تشک مواج سنسوری

این نوع تشک ها ظاهری شبیه سایر تشک ها دارند که مجهز به حسگر هایی است. جنس و کیفیت تولید آن نیز متفاوت است.

تشک مواج بیمارستانی یا لیزری

یکی از عوامل ایجاد کننده زخم بستر تعریق است که با وجود جریان هوای نامحسوس روی این نوع از تشک ها، زخم به این دلیل ایجاد نمی شود.