دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

شیر دوش برقی

شیر مادر نخستین غذایی است که به نوزاد تازه متولد شده داده می‌شود و فواید و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. شیر مادر ترکیباتی مانند سلولهای بنیادی، گلبولهای سفید و باکتریهای مفید دارد و مملو از آنتی بادی ها، آنزیم ها و هورمون ها است که به مبارزه با عفونت و جلوگیری از بیماری کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند نوزادانی که در شش ماه اول زندگی خود فقط از شیر مادر تغذیه کرده اند کمتر از سایر نوزادان از بیماری های گوارشی مانند مشکلات معده و روده رنج می برند و کمتر دچار سرماخوردگی و آنفولانزا، عفونت گوش می شوند. در رابطه با شیر روزهای اول که آغوز نامیده می شود این موضوع نیز صدق می کند چرا که این شیر مقادیر زیادی ایمونوگلوبولین دارد و چندین پادتن دیگر را نیز در بدن نوزاد ایجاد می کند. در شرایط مختلفی امکان دارد که نوزاد از این موهبت الهی محروم بماند اما با وجود دستگاه شیر دوش برقی به سرعت مشکل حل می شود و نوزاد دلبندتان می تواند از شیرمادر بهره مند گردد. در صورتی که برای چند روز فقط نیاز به دستگاه دارید به جای خرید آن می توانید از خدمت اجاره دستگاه شیردوش برقی در منزل استفاده کنید تا علاوه بر ایجاد فرصت تغذیه نوزاد با شیر مادر، در هزینه و زمان نیز صرفه جویی کنید. همچنین با توجه به اینکه دستگاه های مدرن باعث درد کمتری می شود استفاده از شیردوش برقی در منزل نسبت به بیمارستان ارجحیت دارد.

 

هزینه اجاره شیردوش برقی

هزینه اجاره این دستگاه به ازای هر روز 80 هزار تومان است.

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و دستگاه به محل دریافت خدمت ارسال خواهد شد.

 

نحوه ارائه خدمت

پس از تایید سفارش دستگاه به منزل شما ارسال شده و کارشناس مربوطه پس از راه اندازی و ارائه مشاوره، مدارک لازم را اخذ می نماید. کارشناسان سرویک 48 الی 72 ساعت قبل از اتمام زمان استفاده از دستگاه جهت هماهنگی تحویل یا تمدید مدت اجاره با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

 چه مدارکی برای اجاره دستگاه شیر دوش برقی مورد نیاز است؟

اجاره دستگاه شیر دوش برقی به مادر کمک می کند تا بتواند نوزاد دلبندش را از مزایای شیر مادر بهره مند گرداند. جهت اجاره دستگاه مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از:

 • اصل شناسنامه یا کارت ملی

شایان ذکر است مدارک فوق تا پایان زمان اجاره دستگاه نزد سرویک به امانت می ماند و هنگام تحویل گرفتن دستگاه به شما برگردانده می شود.

 

دستگاه شیردوش برقی چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از پزشکان و متخصصان بر این امر تاکید دارند که نوزادان حداقل تا 6 ماه از شیر مادر تغذیه کنند. اکثر مادران نیز ترجیح می دهند تا خودشان به نوزاد شیر بدهند اما بعضا مواردی پیش می آید که فرآیند شیردهی را با اختلال مواجه می کند  که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مجاری شیر مادر کاملا سرازیر نشده اند
 • حجم شیر به اندازه کافی نیست
 • نوزاد به دلایلی مانند زردی در بیمارستان بستری است

در این موارد می توان از شیردوش برقی بهره گرفت. این دستگاه به دلیل مزایای زیادی که دارد امروزه کاربرد بسیاری در میان مادران دارد.
 

مزایای استفاده از شیر دوش برقی

استفاده از شیردوش برقی هم برای مادر و هم برای نوزاد مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • شیردوش برقیباعث تحریک بدن مادر و تولید هورمون های مورد نیاز بعد از زایمان می شود.
 • در صورتی که سینه مادر هنگام شیر دادن زخم ‌شود و قادر به شیر دادن مستقیم به نوزاد نباشد.
 • هنگامی که فقط یک سینه مادر شیر دارد.
 • برای ذخیره شیرهنگامی که امکان شیر دادن به نوزاد به دلایلی مانند بستری مادر یا نوزاد در بیمارستان وجود ندارد.

 

شیردهی نوزاد

نوزادان تازه متولد شده هر دو تا سه ساعت یک بار به شیر نیاز دارند. از دو ماهگی هر سه تا چهار ساعت یک بار و بعد از شش ماهگی نیز هر 4 یا 5 ساعت شیردهی برای کودک مناسب است زیرا تغذیه با سایر مواد غذایی برای کودک آغاز شده است. البته با توجه به نوزاد که چگونه اشتهایی داشته باشد و وعده های مکرر بطلبد و کم شیر بنوشد یا در هر مرتبه زیاد شیر بخورد و بین وعده ها فاصله بیشتری باشد، این اعداد متفاوت می شود.

تغذیه نوزاد با شیر مادر هم برای نوزاد هم برای مادر فواید بی شماری دارد که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است.

مزایای تغذیه با شیر مادر برای نوزاد

 • افزایش هوش نوزاد

شیر مادر با کمک به رشد مغز نوزاد و کاهش مشکلات مربوط به یادگیری موجب افزایش هوش کودک می‌شود.

 • دریافت مواد مغذی

شیر مادر تمامی نیازهای نوزاد را تا زمان دریافت غذای کمکی تامین می کند چرا که حاوی پروتئین، کربوهیدرات، املاح معدنی و ... است. همچنین شیر مادر مملو از آنتی بادی هایی است که نوزاد را در برابر ویروس ها و بیماری هایی مانند آنفولانزا، آلرژی، عفونت ها، اسهال، سرخجه، مسمومیت غذایی، دیابت، بیماری های گوارشی، آسم، بیماری قلبی و سرطان مقاوم می کند.

 • سلامت دندان ها

مکیدن سینه مادر باعث تقویت فک نوزاد و تقویت دندان‌های او می شود و کودکانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، دندان‌های سالم‌تری دارند.

مزایای تغذیه نوزاد با شیر مادر برای مادر

 • کاهش وزن

بدن مادر حدود 500 کالری برای تولید شیر می سوزاند که به کاهش وزن کمک می کند و بین ۳ تا ۶ ماه پس از زایمان، مادران شیرده بیشتر از سایر مادران دچار کاهش وزن می‌شوند.

 • برگشت بدن به حالت اول

اندازه رحم در طی بارداری تغییر پیدا کرده و به اندازه کل فضای شکم می شود. شیردهی به نوزاد باعث افزایش هورمون اکسی توسین شده و باعث انقباض رحم و باز گشت آن به اندازه اول می شود.

 • جلوگیری از افسردگی

حدود 15 درصد از مادران پس از زایمان به افسردگی دچار می شوند. افزایش هورمون اکسی توسین با شیردهی موجب پیشگیری از ابتلا به افسردگی می شود.

 • کاهش ابتلا به انواع سرطان

تحقیقات نشان داده اند مادرانی که تا یک سال به کودک شیر داده اند حدود 28 درصد کمتر از سایر مادران به سرطان های سینه، تخمدان و رحم مبتلا شده اند.

 • کاهش احتمال بارداری مجدد

شیردهی تخمک گذاری و قاعدگی را تا مدتی به تعویق می اندازد که در نتیجه آن بارداری اتفاق نمی افتد. اما باید توجه داشت که این مورد به صورت صد در صد قابل اطمینان جهت پیشگیری از بارداری نیست.

بنابراین با توجه به کلیه مطالب فوق اهمیت تغذیه نوزاد با شیر مادر محرز است و اگر این روند با اختلالی همراه شود دستگاه شیردوش برقی می تواند راهکار مناسبی باشد تا هم مادر و هم نوزاد از مزایای آن بهره مند گردند.

در صورتی که برای خرید دستگاه و از کیفیت آن مطمئن نیستید می توانید از خدمت اجاره شیردوش برقی استفاده کنید. کارشناسان ما دستگاه های تمام پیشرفته و مدرن را به منزل شما ارسال می کنند و پرستار مجرب و ماهر سرویک بعد از ویزیت  نوزاد و مادر چگونگی کارکرد دستگاه را آموزش می دهد.