دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

واکر و عصا

 

 واکر یکی از وسایل مهم برای کمک به راه رفتن است و برای بیمارانی که دامنه حرکتی مفصل ران یا زانو یا مچ پای آنها کم شده، درد و یا ناپایداری مفصلی دارند و یا اختلال در تعادل دارند یا بیمارانی که بعد از عمل جراحی اندام های تحتانی مانند لگن برای راه رفتن نیاز به واکر دارند. برای افردی که دارای ضعف عضلانی در اندام های تحتانی به علل مختلف مانند بیماری های مزمن یا سکته مغزی واکر مناسب ترین وسیله برای حفظ پایداری در حالت ایستاده است. واکر به علت داشتن چهار عدد پایه در ابتدا بهتر و از عصا پایدارتر است. اما پس از مدتی که بیمار بهبود یابد و حال عمومی مناسبی داشته باشد می تواند از عصا استفاده کند.

 

هزینه اجاره واکر و عصا

هزینه اجاره واکر و عصا به مدت زمان نیاز بستگی دارد

 • میزان اجاره واکر و عصا در منزل برای یک ماه 300 هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره واکر و عصا در منزل برای دو هفته 200هزار تومان می باشد.
 • میزان اجاره واکر و عصا در منزل برای یک هفته 150هزار تومان می باشد.
 •  

 

 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و دستگاه به محل دریافت خدمت ارسال خواهد شد.

 

نحوه ارائه خدمت

بعد از تایید سفارش تجهیزات مد نظر به منزل شما ارسال شده و کارشناس مربوطه پس از ارائه مشاوره، مدارک و ضمانت های لازم را اخذ می نماید. کارشناسان سرویک 48 الی 72 ساعت قبل از اتمام زمان استفاده از تجهیزات حرکتی جهت هماهنگی تحویل یا تمدید مدت اجاره با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

 چه مدارکی برای اجاره واکر و عصا مورد نیاز است؟

جهت اجاره تجهیزات حرکتی مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از:

 • اصل شناسنامه یا کارت ملی

شایان ذکر است مدارک فوق تا پایان مدت اجاره نزد سرویک به امانت می ماند و هنگام تحویل گرفتن دستگاه به شما برگردانده می شود.


مزایای استفاده از واکر

 1. استفاده از واکر از راه رفتن افراد چه در داخل و چه در خارج از منزل محافظت می کند و با ایجاد احساس امنیت در بیمار یا سالمند ایشان را به راه رفتن ترغیب می کند.
 2. واکرها وزن فرد را تحمل می کنند، بنابراین به تحرک برای مدت بیشتر و راه رفتن طولانی تر کمک می کند.
 3. می توان از واکرها برای استراحت در مواقع ضروری استفاده نمود. هنگامی که فرد از راه رفتن دچار خستگی شده است می تواند با تکیه به آن چند لحظه استراحت داشته باشد.

دلایل اصلی استفاده از واکر این است که به فرد کمک می کند مستقل راه برود و درد و ناراحتی کمتری هنگام راه رفتن احساس کند، ایمنی فرد با جلوگیری از سقوط افزایش پیدا می کند. غالب افرادی که از واکر استفاده می کنند به جهت بدست آوردن استقلال در حرکت اعتماد به نفس می یابند.

 

چه زمانی باید از واکر استفاده کرد؟

 • ترس از افتادن

اگر اخیرا فرد زمین خورده باشد یا حتی نزدیک بوده که زمین بخورد، دچار هراس از راه رفتن می شود که در این زمان یک واکر می تواند به فرد اطمینان دهد تا اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد.

 • مشکل تعادل یا راه رفتن با پاهای باز

با افزایش سن، حفظ تعادل و ایستادن سخت‌تر می‌شود. بنابراین فرد برای پایدار ماندن سعی می کند با پاهای باز راه برود. اما این وضعیت فرد را در معرض افزایش خطر سقوط قرار می دهد. بنابراین واکر یک پایه محکم برای کمک به تعادل و جلوگیری از سقوط فراهم می کند.

 • از دست دادن نیروی بدن

اگر فرد برای بلند شدن از روی صندلی مشکل دارد یا اگر پاهای فرد به سرعت خسته می شود، واکر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 • دچار تنگی نفس شدن

در صورتی که فرد هنگام راه رفتن سریعا خسته و دچار تنگی نفس می شود واکر می تواند به حفظ انرژی کمک کند و در نتیجه فرد می تواند مسافت بیشتری راه برود.

 • عدم تحمل وزن

در صورتی که فرد در یک یا هر دو پا درد یا ضعف دارد و نمی‌تواند تمام وزن خود را تحمل کند، واکر می‌تواند کمک کند تا مقداری از وزن روی بازوها منتقل شود.

 • درد هنگام راه رفتن

با گذشت زمان درد مفاصل و ماهیچه‌ها می‌تواند به حدی افزایش یابد که دیگر راه رفتن ناخوشایند باشد. یک واکر می تواند این درد را با برداشتن مقداری از فشار از بدن هنگام راه رفتن کاهش دهد (یا حتی از بین ببرد).