دسته بندی خدمات

br
loadin-name
انتخاب خدمت
تعیین تاریخ و زمان
خدمات مورد نیاز
انتخاب آدرس
تایید نهایی

پالس اکسیمتر رومیزی

مشاهده سایر خدمات

پالس اکسیمتر رومیزی

 

دستگاه سنجش میزان اکسیژن خون یا پالس اکسیمتر برای اندازه گیری مقدار اکسیژن موجود در خون است که میزان ضربان قلب را نیز نشان می دهد. این دستگاه یک وسیله غیر تهاجمی است که برای پایش پیوسته اشباع اکسیژن خون به کار می رود و برای کلیه بیماران در طیف های مختلف سنی از نوزاد تا بزرگسالان در مکان های مختلف مانند بیمارستان، آمبولانس و منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر به این دستگاه به صورت مقطعی نیاز دارید می توانید به راحتی از مراکز خدمات پرستاری از خدمت اجاره پالس اکسیمتر بهره مند گردید.
 

هزینه اجاره دستگاه پالس اکسیمتر (پالس انگشتی)

هزینه اجاره دستگاه پالس انگشتی به مدت زمان نیاز بستگی دارد.

  • میزان اجاره دستگاه پالس انگشتی در منزل برای یک ماه 150 هزار تومان می باشد.
  • میزان اجاره دستگاه پالس انگشتی در منزل برای دو هفته 100 هزار تومان می باشد.
    .میزان اجاره دستگاه پالس رومیزی در منزل برای یکماه 700 هزار تومان میباشد . 

نحوه ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش ابتدا نوع خدمت دریافتی را مشخص نموده و کلیه اطلاعات درخواستی را پر کنید سپس کارشناسان سرویک با شما تماس می گیرند و دستگاه به محل دریافت خدمت ارسال خواهد شد.

 

نحوه ارائه خدمت

بعد از تایید سفارش دستگاه به منزل شما ارسال شده و کارشناس مربوطه پس از راه اندازی و ارائه مشاوره، مدارک و ضمانت های لازم را اخذ می نماید. کارشناسان سرویک 48 الی 72 ساعت قبل از اتمام زمان استفاده از دستگاه جهت هماهنگی تحویل یا تمدید مدت اجاره با شما تماس خواهند گرفت.

پس از ثبت سفارش مبلغ 50 هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب در فاکتور نهایی اعمال خواهد شد.

 

 چه مدارکی برای اجاره دستگاه پالس اکسیمتر مورد نیاز است؟

جهت اجاره دستگاه مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از:

  • اصل شناسنامه یا کارت ملی

شایان ذکر است مدارک فوق تا پایان زمان اجاره دستگاه نزد سرویک به امانت می ماند و هنگام تحویل گرفتن دستگاه به شما برگردانده می شود.

 

در چه مواردی از دستگاه پالس اکسیمتر استفاده می شود؟

میزان سطح اکسیژن محلول در خون در یک انسان عادی ما بین ۹۴ تا ۹۸ درصد است و میزان ضربان قلب هر فرد نسبت به سن، وزن و نوع هر فرد یا بیمار متفاوت است . با استفاده از دستگاه پالس انگشتی می توان از میزان اکسیژن خون مطلع شد که در موارد ذیل مورد استفاده قرار می گیرد.

  • در بیمارستان هنگام عمل جراحی یا در اتاق احیا
  • برای امور بالینی مانند تشخیص تمام بیماری‌هایی که بر میزان اکسیژن خون تأثیر می‌گذارد. از جمله این بیماری ها می توان به حمله قلبی، بیماری مزمن انسداد ریوی، نارسایی قلبی، سرطان ریه، کم خونی، آسم، ذات الریه و غیره اشاره نمود.
  • برای بررسی ابتلا به آپنه خواب
  • برای بررسی و تصمیم گیری این موضوع که آیا شخص به دستگاه کمک تنفسی مانند ونتیلاتور یا دستگاه اکسیژن ساز نیاز دارد یا خیر.
  • برای مشاهده عملکرد داروهای تجویز شده برای ریه ها.

 

دستگاه پالس اکسی متر چگونه کار می کند؟

پالس اکسیمتر انگشتی  که برای مشخص کردن میزان اکسیژن خون و ضربان قلب به کار می رود با اتصال به انگشت به طور دقیق و لحظه ای میزان آن ها را نشان می دهد. برای این اندازه گیری دستگاه به روش ذیل کار می کند:

پروب دستگاه را بر روی انگشت سبابه، شست پا، نوک بینی یا نرمه گوش قرار می گیرد، در قسمت بالایی پروب یک دیود منتشر کننده نور قرمز و مادون قرمز وجود دارد. در واقع این نور از میان بافت‌ها عبور کرده و یک گیرنده نوری آن را دریافت می‌کند.

نور قرمز توسط هموگلوبین و نور مادون قرمز توسط اکسی هموگلوبین جذب می‌شود، سپس این اطلاعات به خود دستگاه منتقل می‌شود و میزان اشباع هموگلوبین با اکسیژن مشخص می‌گردد.

 

انواع دستگاه پالس اکسیمتر

1.پالس اکسیمتر انگشتی

این نوع دستگاه قابل حمل است و به راحتی در منزل می توان از آن استفاده نمود. با استفاده از گیره ای که دارد به انگشت متصل می شود و ضربان قلب و میزان درصد اشباع اکسیژن خون را روی صفحه نمایش نشان می دهد. از این دستگاه می توان در اورژانس بیمارستان نیز استفاده نمود.

2.پالس اکسیمتر دستی

 این نوع دستگاه درمحیط های درمانی مانند بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. صفحه نمایش این دستگاه برخلاف پالس اکسیمتر انگشتی توسط سیم به دستگاه مرکزی متصل می شود.

3.پالس اکسیمتر جنینی

از آنجایی که دستگاه های انگشتی و دستی برای نوزادان قابل استفاده نیست، برای تشخیص میزان سلامت نوزاد می توان از این دستگاه استفاده نمود. پروب روی سر نوزاد قرار می گیرد و با رد کرد اشعه های نور از جمجمه، میزان اکسیژن مشخص می شود. البته می توان از پای نوزاد نیز برای این اندازه گیری استفاده نمود.