خدمات مراقبتی و پرستاری
نظافت

نظافت منزل شمال تهران

برای این که هر کاری را بتوانیم به صورت حرفه ای انجام دهیم، نیاز است نگاهی اصولی همراه با آگاهی بالا داشته باشیم. برای نظافت منزل شمال تهران، نکات مهمی وجود دارد که باید با آن ها آشنا باشیم و از آن ها چک لیستی تهیه کنیم تا هیچ موردی فراموش نشود و نظافت به بهترین شیوه صورت گیرد. در ابتدا ما با مناطق شمال تهران آشنا خواهیم شد و سپس به بررسی راه های نظافت آسانسور و راه پله و پارکینگ خواهیم پرداخت.

آشنایی با منطقه و بافت و آب و هوای شمال تهران

محله های تهران بسیار متنوع و با آب و هوا های مختلفی هستند. برای این که بتوانیم نظافت منزل شمال تهران را بررسی کنیم، در ادامه با محله های شمال تهران آشنا می شویم.

دربند: دربند یکی از محله های قدیمی تهران و از بخش های قدیمی شمیران است. دربند بسیار سرد است و به دلیل شرایط و ارتفاع، معمولا بارانی است. این منطقه همواره مورد توجه کوهنوردان قرار دارد.

الهیه: محله الهیه نیز ظاهری بسیار لوکس دارد. نام این بخش در گذشته خورآذین بوده است. این محله سفارت خانه هایی از جمله باغ سفارت آلمان، باغ سفارت ترکیه، باغ سفارت روسیه، و بسیاری دیگر را در خود دارد. بافت این محله از آپارتمان ها و برج های مدرن و ساختمان ها و ویلا های قدیمی تشکیل شده است. فرشته یکی از مهم ترین خیابان های این محله است.

محله چیذر: یکی از محله های قدیمی و با اصالت تهران محله چیذر است که در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. در گذشته این محله شیزر نام داشته است. بافت محله چیذر ترکیبی از بافت های قدیمی و جدید است. این محله از شمال به دزاشیب و از جنوب به قیطریه می رسد، همچنین از شرق به رستم آباد و از غرب به حکمت متصل می شود.

تجریش: تجریش نیز یکی از محله های قدیمی در تهران است که واقع در منطقه یک شهرداری است و ازدحام زیادی دارد. این منطقه به دلیل این که در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته، آب و هوای معتدل رو به سرد دارد. تجریش از شمال به جعفر آباد، از جنوب به امانیه، از شرق به قیطریه و از غرب به الهیه می رسد.

محله ولنجک: برای نظافت منزل شمال تهران، محله دیگری که برای بررسی مد نظر است، ولنجک است. این محله در کوه پایه قله توچال قرار دارد و از اطراف، با بهترین مناطق تفریحی احاطه شده که این امر محبوبیت این محله را زیاد کرده است. همچنین برای این که بخشی از شمیرانات محسوب می شود، یکی از محله های بکر تهران است و در غرب خود، محله درکه را گنجانده که همه این عوامل باعث شده اند افراد زیادی اقدام به خرید آپارتمان های این محله کنند.

محله نیاوران: نام یکی دیگر از محله های معروف شمال تهران، نیاوران است که در منطقه یک شهرداری تهران قرار گرفته است. در گذشته نیاوران پر از نیزار هایی بود که مردم برای جمع آوری آن ها به این محله می ‌رفتند؛ بنابراین نام نی آوران را به خود گرفت و پس از مدتی به نیاوران تغییر نام داد. نیاوران محله ‌ای بسیار خوش آب‌ و هوا و خنک است و به دلیل اینکه نسبت به سایر نقاط شهر ارتفاع بیشتری دارد، سهم کمتری از آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص داده است.

راه های مناسب برای ضدعفونی کردن و نظافت آسانسور در شمال تهران

 • استریل کردن دکمه ها

برای نظافت منزل شمال تهران، یکی از نکات مهم نظافت آسانسور و ضد عفونی آن در دوران کرونا است. برای ضد عفونی کردن از استفاده مستقیم از پاک کننده های الکلی روی دکمه های آسانسور باید خودداری کنید؛ زیرا ممکن است به سطوح لاکی آسیب بزنند و به مرور زمان باعث شکننده شدن برخی از قطعات پلاستیکی شوند.

برای وسایل بدون لاک، باید از الکل با کمترین غلظت استفاده کنید که ضدعفونی کند. برای اکثر سطوح آسانسور محلول الکل 70% توصیه می شود. هنگام پاک کردن آسانسور، توصیه می شود که از مواد ساینده استفاده نکنید و با یک حوله کاغذی یکبار مصرف یا پارچه سطح را تمیز کنید. به یاد داشته باشید پاک کننده های اسپری باید روی پارچه تمیز یا حوله کاغذی پاف شوند، سپس برای پاک کردن دکمه های آسانسور استفاده شوند. هرگز پاک کننده را مستقیماً روی قطعات اسپری نکنید.

یک نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که از اسفنج ها استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است محل نگهداری باکتری ها باشند و به دلیل آن که رطوبت بیش از حد در خود نگه می دارند ممکن است به قطعات الکترونیکی آسیب بزنند. همچنین از محلول های مبتنی بر سفید کننده نیز استفاده نکنید؛ زیرا با فیکسچر های پلی کربنات واکنش منفی نشان می دهند.

 • نظافت ورودی آسانسور

نکته بعدی در نظافت منزل شمال تهران، نظافت آسانسور است. هنگام باز شدن درب آسانسور متوجه شیار هایی می شوید که آلودگی های زیادی دارند. ذرات ریز زباله و گرد و غبار در این شیار ها جای می گیرند و باعث ایجاد آلودگی و ظاهری نا مناسب می شوند. برای تمیز کردن عاج های درب آسانسور باید از یک جارو برقی برای جمع آوری ذرات استفاده کنید، سپس از یک پاک کننده غیر ساینده برای تمیز کردن فولاد ضد زنگ استفاده کنید. مطمئن شوید که بین تمام شیار های عاج درب وارد شوید و همیشه مطمئن شوید که آسانسور کاملاً متوقف شده است و آن را قفل کنید تا هنگام تمیز کردن مسیرهای درب از حرکت جلوگیری کنید.

 • نظافت گودال آسانسور

برای نظافت منزل شمال تهران باید به گودال آسانسور نیز توجه کنید. تمیز کردن گودال هرگز نباید بدون حضور تکنسین آسانسور انجام شود تا از قفل مناسب آسانسور اطمینان حاصل شود. ممکن است انتظار نداشته باشید که زباله ها را در گودال آسانسور خود ببینید؛ اما این آلودگی بسیار رایج است که معمولا زیاد به آن توجه نمی شود. زباله ها و گرد و غبار می توانند از شکاف های بین درهای آسانسور وارد گودال زیر کابین آسانسور شوند. با گذشت زمان، این ممکن است برای قطعات متحرک آسانسور تداخل ایجاد کند. زباله ها را بردارید و از دستگاه جاروبرقی برای از بین بردن گرد و غبار و آلودگی استفاده کنید. تمیز کردن منظم گودال همچنین می تواند از ایجاد آلودگی جلوگیری کند.

 • استریل کردن درب و دیوار

برای نظافت منزل شمال تهران، استریل کردن درب و دیوار ها را فراموش نکنید. اکثر آسانسور های تجاری دیوار ها و در های فولادی ضد زنگ دارند. اطمینان حاصل کنید که آسانسور کاملاً متوقف شده است و از یک پاک کننده غیر ساینده برای حذف گرد و غبار و آلودگی از فولاد ضد زنگ استفاده کنید. شما همچنین می توانید از مواد تمیز کننده تخصصی فولاد ضد زنگ برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید تا به استیل ضد زنگ درخشندگی و ظاهری تمیز و صیقلی ببخشید. هنگامی که زمان تمیز کردن دیوار های داخلی فرا می رسد، از پاک کننده های غیر خورنده استفاده کنید که بوی تند از خود به جا نمی گذارند. مسافران آسانسور شما از سوار شدن در آسانسور با بوی ماندگار ماده تمیز کننده لذت نخواهند برد.

 • نظافت طبقات و آینه

بسته به نوع طبقه آسانسوری که دارید، ممکن است نیاز به برس زدن و جاروبرقی کشیدن کف های موکت شده یا تمیز کردن و جلا دادن کف های کاشی یا فولادی داشته باشید. باز هم پاک کننده های غیر ساینده و غیر خورنده بهترین گزینه در اینجا هستند. بسیاری از آسانسور های تجاری فرش هایی دارند که گرد و غبار، کثیفی و آلودگی را به دام می اندازند و یک پاک کننده قدرتمند می تواند تمیزی را به آن مکان هدیه دهد. همچنین در بررسی نظافت منزل شمال تهران، آیینه های آسانسور ها را فراموش نکنید؛ زیرا روی ظاهر آسانسور تاثیر گذارند و مسافران از آن ها استفاده می کنند. از اسپری های تمیز کننده مخصوص شیشه و آیینه استفاده کنید.

 • نظافت چراغ ها و دکمه ها

در نظافت منزل شمال تهران، یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار می گرفت آسانسور بود که تمیز کردن بخش های مختلف آن را بررسی کردیم؛ اما برای پایان نظافت آسانسور، لامپ ها و دکمه های روی پنل کنترل نیز باید تمیز شوند. می ‌توانید آسانسور را قفل کنید تا از پاسخ دادن به فشار تصادفی دکمه جلوگیری کنید. روی دکمه‌ های آسانسور از یک ماده تمیز کننده آنتی ‌باکتریال استفاده کنید. مراقب باشید که هیچ پاک ‌کننده‌ ای را مستقیماً روی دکمه‌ ها اسپری نکنید که ممکن است در داخل صفحه کنترل نفوذ کند و به اجزای داخلی آسیب برساند. از یک پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن دکمه‌ ها و پنل استفاده کنید و خاک، گرد و غبار، مو و سایر آلودگی های گیر کرده در اطراف دکمه‌ ها را پاک کنید. پارچه های میکروفیبر نیز برای تمیز کردن گرد و غبار و کثیفی لامپ های داخل آسانسور عالی هستند. لامپ ها را فراموش نکنید تا هم ظاهری زیبا داشته باشند و هم به دلیل آلودگی از درخشندگی آن ها کاسته نشود.

اهمیت نظافت راه پله های ساختمان ها

برای بررسی مراحل نظافت منزل شمال تهران یکی از مراحل مهم راه پله است. وقتی صحبت از نظافت پله های استاندارد مانند خانه ها و ساختمان ها مختلف می شود، باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. ضروری است که قسمت های پله کاملاً عاری از هرگونه موانع، زباله، لکه و خاک باشد. یکی دیگر از جنبه های نظافت، از بین بردن آلودگی های ویروسی به دلیل بیماری کرونا است. این ویروس می تواند در هر جایی از جمله روی راه پله ها گیر کند. گاهی اوقات کثیفی روی این سطح بیش از حد است؛ بنابراین باید نظافت و استریل کردن با دقت انجام شود. شیوه تمیز کردن پله ها بستگی به جنس آن ها دارد. برای مثال پله های بتنی در مقایسه با پله های چوبی نیاز به تمیز کردن بیشتری دارند. پس در ادامه با مراحل نظافت راه پله آشنا خواهیم شد تا بررسی این آیتم از نظافت منزل شمال تهران را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم.

بهترین راه ها برای نظافت راه پله های ساختمان

برای نظافت منزل شمال تهران باید توجه کنید که نظافت پله ها باید از طبقات بالا شروع شود و پایین بیاید تا دوباره قسمت تمیز کثیف نشود. نظافت پله ها باید حداقل یک بار در هفته انجام شود. اگرچه این دوره می تواند بر اساس اندازه و تعداد همسایگان در ساختمان شما متفاوت باشد. نظافت را عموما باید با حذف گرد و غبار و جارو کشیدن شروع کرد. فراموش نکنید برای استفاده از ماده شوینده حتما به جنس پله ها توجه کنید‌. مثلا برای پله های چوبی نباید آن ها را خیس کنید.

برای نظافت منزل شمال تهران، نظافت پله ها شامل مراحلی است که آن ها را بررسی می کنیم. اطمینان حاصل کنید که هر گونه زباله در حال سقوط از بین برود. به یاد داشته باشید که مهم ترین چیز در مورد نظافت پله ها و راهرو ها این است که در ساعاتی انجام شود که هیچ کس از آن پله ها تردد نداشته باشد؛ زیرا اگر در زمانی که استفاده از پله حداکثر است این کار را انجام دهید، کار شما بی فایده خواهد بود‌.

 • نظافت نرده ها و دیوار ها

اولین قدم این است که از نواحی مرتفع شروع کنید تا کثیفی روی زمین بریزد. به یاد داشته باشید برای نظافت منزل شمال تهران، نرده ها اهمیت ویژه ای دارند و می توانند محل انتقال آلودگی میکروبی و ویروسی به استفاده کنندگان از راه پله باشد؛ چرا که ممکن است برای حفظ تعادل نرده ها را گرفته و تردد را انجام دهند؛ بنابراین برای تمیز کردن باید یک محصول ضد عفونی کننده با پارچه میکروفیبر استفاده شود. از گردگیر پر یا پارچه برای حذف ذرات گرد و غبار انباشته شده روی دیوار ها استفاده کنید. از وسایل خیس روی دیوار استفاده نکنید تا رنگ دیوار خراب نشود‌.

 • شستشوی پله ها

نکته اصلی ای که باید در نظر داشته باشید این است که پله ها باید شسته شوند تا آلودگی ها به بهترین شیوه از بین بروند. برای این کار روش دو سطلی بسیار مناسب است. سطل اول شما باید حاوی محلول شوینده باشد و سطل دوم از آب پر شده باشد تا بتوان به راحتی پله ها را شست. برای نظافت منزل شمال تهران مراقب خیس بودن و لیز بودن پله ها باشید تا از بروز هرگونه آسیب جلوگیری شود.

 • لکه های ماندگار

اگر بعد از تمیز کردن پله، لکه هایی همچنان وجود داشت، بسته به جنس پله، باید آن ها را تمیز کنید. برای از بین بردن لکه نیز می توان از محصول مخصوصی که در بازار موجود است استفاده کرد تا نظافت منزل شمال تهران در قسمت راه پله به بهترین شکل به پایان برسد.

نظافت پله ها باید به دفعات انجام شود. طبیعتاً اگر به دلیل وجود آسانسور از پله به ندرت استفاده می شود، نگهداری و نظافت به زمان کمتری نسبت به سایر موارد نیاز دارد. در بسیاری از موارد کثیفی به راحتی با چشم دیده نمی شود؛ اما این دلیل نمی شود که تمیز کردن آن ها را فراموش کنید. تمیز کردن مرتب پله ها در طول زمان باعث بهتر شدن ظاهر پله ها و کاهش احتمال انتشار ویروس می شود.

برای تمیز کردن پارکینگ از چه روشی استفاده کنیم؟

در نظافت منزل شمال تهران، یکی دیگر از مراحل تمیز کردن، پارکینگ است که عمر مفید آن را زیاد می کند و به زیبایی آن مکان می افزاید. اگر می خواهید اقدام به نظافت منزل شمال تهران کنید و نمی دانید برای تمیز کردن پارکینگ از کجا شروع کنید، در ادامه مراحل را بررسی خواهیم کرد تا به بهترین شیوه بتوانید نسبت به نظافت پارکینگ اقدام کنید.

 • با یک مرحله مقدماتی شروع کنید.

در نظافت منزل شمال تهران اولین کاری که هر شرکت نظافتی برای تمیز کردن پارکینگ باید انجام دهد این است که با بررسی و آماده سازی پارکینگ را شروع کند. در طول این بررسی تمامی زباله ها باید شناسایی و با جارو جمع شوند.

 • لکه ها را با چربی گیر از بین ببرید.

یکی از آلودگی های اصلی پارکینگ که معمولا نادیده گرفته شده، جمع شدن لکه های روغن و گریس است. به همین دلیل است که ما برای هر آلودگی در پارکینگ یک مرحله جداگانه انجام می دهیم تا در نظافت منزل شمال تهران تمامی آلودگی ها از بین برود. این لکه ‌ها می ‌توانند لغزنده و یا بزرگ باشند؛ اما با محلول مناسب می توانید آن ها را پاک کنید.

 • برای جمع آوری و حذف زباله ها کف را بشویید.

در نظافت منزل شمال تهران هنگامی که همه کثیفی ها و آلودگی ها از روی بتن یا آسفالت یا سنگ های کف پارکینگ برداشته شد، زمان آن است که یک شست و شوی کامل انجام دهید و آن نواحی را بشویید تا همه کثیفی ها، ماسه، گرد و غبار ها، زباله ها و غیره از بین بروند. پس از جمع آوری زباله ها و شست و شو باید اطمینان حاصل شود که تمامی رسوبات و زباله ها جمع آوری می شود تا از بازگشت آن ها و همچنین ریزش آن ها در فاضلاب جلوگیری شود.

بعد از اینکه کار شست و شو تمام شد، یک بار دیگر این کار را انجام می دهیم تا دو بار بررسی کنیم که روی پنجره ها، دیوارها یا سایر لوازم آلودگی وجود نداشته باشد، آیتم هایی که باید در نظافت منزل شمال تهران در پارکینگ ساختمان چک کنید به شرح زیر است:

 1. ماشین ها
 2. ستون ها
 3. نرده ها
 4. پله های پارکینگ
 5. اشیاء دیگر

تمامی مراحل را به خوبی انجام دهید.

راه های تمیز کردن باغچه

تمیز کردن باغچه ممکن است مقداری سخت و زمان بر باشد اما بسیار لذت بخش است. توجه داشته باشید تمیز بودن باغچه علاوه بر این که ظاهری آراسته به محیط شما می دهد، آلودگی ها را از بین برده و از بروز بیماری جلوگیری می کند زیرا وجود آلودگی بیش از اندازه و توجه نکردن به آن می تواند باعث ایجاد بیماری برای گیاهان شما شود و تمام باغچه تان را درگیر کند.

علف های هرز را از بین ببرید: برای از بین بردن علف های هرز می توانید از مواد شیمیایی استفاده کنید که البته برای خاک خوب نیستند پس بهتر است از روش چیدن دستی و یا با استفاده از بیل آن ها را از بین ببرید.

هرس کنید: اگر درخت یا گیاه شما نیاز به هرس کردن دارد شاخه های اضافه و ناخواسته آن را هرس کنید تا باغچه شما ظاهری آراسته داشته باشد.

برداشتن شاخ و برگ های اضافه: یکی از راه های تمیز کردن باغچه حذف برگ هایی است که در گلدان ها و زیر درخت ها ریخته و شما باید اقدام به برداشتن آن ها مخصوصا در فصل پاییز کنید تا باغچه شما جلوه تمیز داشته باشد و از بروز بیماری جلوگیری شود‌.

تمیز کردن گلدان ها و صندلی های باغچه: برای از بین بردن گرد و غبار، کثیفی و آلودگی می توانید مبلمان و صندلی باغچه خود و همچنین گلدان های باغچه را بشویید یا اگر فرسوده شده اند آن هارا تعمیر و در صورت نیاز تعویض نمایید.

شیشه ها و نرده ها را پاک کنید: اگر باغچه شما شیشه و نرده دارد حتما با مواد شوینده آن ها را تمیز و لکه گیری کنید تا ظاهری زیبا و آراسته به باغچه خود هدیه دهید‌.

نظافت منزل شمال تهران توسط سرویک

برای نظافت منزل شمال تهران، اگر می خواهید بسیار حرفه ای عمل کنید، پس از شناخت محله های مناطق شمال تهران، باید با ساختمان ها آشنایی پیدا کنید و بدانید باید برای چه مواردی نظافت را انجام دهید. برای این که نظافت منزل شمال تهران به خوبی انجام شود، حتما نسبت به درخواست نظافت، برنامه ریزی داشته باشید؛ زیرا ممکن است مراحل هر ساختمان بسته به نوع کاربری، تعداد افراد ساکن و جنس آسانسور و پله ها و… متفاوت باشد؛ اما کلیات مراحل نظافت در بالا شرح داده شد تا بتوان بر اساس آن ها برنامه ریزی بسیار دقیق انجام داد و هرگونه آلودگی میکروبی و ویروسی را از بین برد و بدون بروز هیچ مشکلی به زیبایی ظاهر ساختمان افزود‌. مجموعه حرفه ای کارلاین با بهره گیری از کادر حرفه ای، تمامی امور نظافتی را با قیمتی مناسب برای شما انجام می دهند.

مجموعه سرویک با دارا بودن 15 سال سابقه در حوزه خدمات رسانی نظافت و امور منازل و بیش از 30 هزار مشترک فعال آماده ارائه خدمت رسانی به ساکنین شهر تهران می باشد. همراهان گرامی می توانند همه روزه سفارشات خود را از طریق اپ سرویک ثبت نمایند.

نظافت منزل تهراننظافت منزل سعادت آبادنظافت منزل شهر ری–نظافت منزل شمال تهران–نظافت منزل غرب تهران
نظافت منزل شهرک گلستاننظافت منزل نیروی هوایینظافت منزل ساعتینظافت منزل شرق تهراننظافت منزل ونک
نظافت منزل نظام آبادنظافت منزل زعفرانیهنظافت منزل رسالتنظافت منزل خیابان پیروزینظافت منزل نازی آباد
نظافت منزل ولنجکنظافت منزل جنوب تهراننظافت منزل شهرک غربنظافت منزل مرکز تهراننظافت منزل ظفر
نظافت منزل برای عیدنظافت منزل پونکنظافت منزل صادقیهنظافت منزل گیشانظافت منزل هروی
نظافت منزل حکیمیهنظافت منزل یافت آبادنظافت منزل جردننظافت منزل جنت آبادنظافت منزل تهرانسر
نظافت منزل پیروزینظافت منزل تهرانپارسنظافت منزل یوسف آبادنظافت محل کار تهراننظافت محل کار غرب تهران
نظافت راه پله تهراننظافت راه پله جنوب تهراننظافت راه پله مرکز تهراننظافت راه پله سعادت آباد
نظافت راه پله شرق تهراننظافت راه پله شمال تهراننظافت راه پله منطقه 10نظافت راه پله غرب تهراننظافت راه پله پیروزی
مراقب سالمند تهراننظافت شرکت در تهرانخدمتکار منزل در تهرانمراقب کودک تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا